K Vánocům dnes neodmyslitelně patří stromečky

K Vánocům neodmyslitelně patří některé zvyky a tradice. Pečení cukroví, zpívání koled, pohádky v televizi a balení dárků. To jsou jen některé z činností, které nám vánoční svátky asociují. Typickými vánočními předměty a dekoracemi jsou pak svíčky, hvězdy, větvičky, vločky, ale hlavně vánoční stromeček. Dnes už je pro nás stromeček symbolem vánoc. Málokdo však ví, že v Česku stromek nemá dlouhou tradici.

TRADICE PŘIŠLA Z NĚMECKA

Tradice zdobení stromku, tak jak ji známe dnes, k nám přišla z Německa. Rozšiřovat se začala až v 19. století, u nás nejdříve ve městech a až poté na venkově, kde až do první světové války převažovaly v domácnostech pouze zdobené větvičky. Lidé si pořizovali smrčky či jedličky a zdobili je perníkem a hlavně ovocem, mandlemi i rozinkami. Později začali na stromečcích rozsvěcovat svíčky.

Již v 19. století se na vánočních trzích začaly také prodávat umělé vánoční stromečky z Německa. Ty byly například vyřezány z kartonu nebo tenkých prkének. V té době však byly v oblibě stromečky živé. Umělé vánoční stromečky se ale postupně stávaly populárnějšími.

TRHY NABÍZELY I UMĚLÉ STROMEČKY

A není divu. Zdokonalily se materiály, technologie výroby i samotné návrhy umělých stromečků. A tak dnes umělý vánoční stromek věrně kopíruje svou živou předlohu a působí velmi naturalisticky. Na trhu jsou k dostání umělá vánoční jedle borovice, pořídit si můžete také umělý vánoční smrk.

Umělý vánoční stromeček má ještě jednu velkou výhodu, kterou je jeho cena. Umělé vánoční stromečky totiž vydrží napořád. A tak si stačí dobře vybrat kvalitní a pro vás ten nejkrásnější stromeček a každý rok měnit jen jeho zdobení.

NABÍDKA JE BOHATÁ

Náš obchod mujstromecek.cz do své nabídky vybírá pouze umělé vánoční stromky prvotřídní kvality, které jsou vyrobeny tak, aby svým vlastníkům dlouho sloužily, ale zároveň také tak, aby plnily svou nejdůležitější, tedy estetickou funkci. Z naší bohaté nabídky si jen stačí vybrat. Někoho zaujme umělá vánoční jedle, jiný preferuje umělou vánoční borovici a populární je také umělý vánoční smrk.